+421 915 420 295 +421 915 420 295 | Пон. – Пет. 9:00 – 16:00
Facebook Youtube Instagram
Евтини препарати за пръскане – онлайн магазин
0
Кошница
Кошница
0,00 €

Menu
Sanium ultraSanium ultra
Sanium ultra

Sanium ultra

Препарат за пръскане под формата на емулсия „масло във вода“, предназначен за контрол на широка гама от вредители по много култури.

Варианти
2 × 5 мл
2,98 €
(JC 298,00 €/l)
30 мл
4,42 €
(JC 147,33 €/l)
100 мл
6,92 €
(JC 69,20 €/l)
Най-ниската цена за последните 30 дни: 
от 2,98 €
 бр.

Наличност според варианта

Добави към любимите

Производител/вносител съгласно Регламент (ЕС) 2023/988
Bayer AG
Kaiser-Wilhelm-Allee 1, 51368 Leverkusen, DEU
Телефон: +49 214 30 0 URL: https://www.bayer.com

Описание на продукта

Характеристики на продукта

Sanium ultra за защита на селскостопанските растения срещу смучещи и гризещи вредители. Sanium ultra е инсектициден препарат за пръскане под формата на водна емулсия от типа „масло-вода“, предназначен за борба с вредители в градинарството.

  • контактно и бързо действие
  • действа много добре при ниски температури

Активно вещество

Делтаметрин 15 г/л

Делтамитрин, активната съставка на препарата Sanium ultra, е светлоустойчив синтетичен пиретроид. Унищожава вредителите като контактна и поглъщаема отрова със значителен репелентен ефект срещу цяла редица вредители, главно срещу въшки, и има частично овицидно действие. Не действа върху акарите. Няма системно действие, затова е необходимо всички части на растението да бъдат равномерно третирани с препарата. Действа и при по-ниски температури. При високи температури на прилагане (над 24 °C) ефективността на пиретроидните активни вещества може да се понижи. В тези случаи е препоръчително инсектицидите с пиретроидно активно вещество да се прилагат след понижаване на температурите, обикновено рано сутрин или късно вечер.

Използвайте препарата за растителна защита по безопасен начин. Преди употреба винаги прочетете етикета и информацията за препарата.

Обхват на употреба и дозиране на препарата в градинарството

  • картофи / Вредител: Картофена пеперуда / Концентрация в %: / Доза на 10 л вода / на 100 м²: 3–3,5 мл / Период на изчакване в дни: 14 дни / Допустими комбинации и бележки: доза до 4 л вода; според наблюденията третирайте в периода на максимално излюпване на ларвите до стадий L3
  • Домати / Вредител: Картофена молец / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 3–3,5 мл / Период на изчакване в дни: 14 дни / Допустими комбинации и бележки: доза до 4 л вода, според наблюденията третирайте в периода на максимално излюпване на ларвите до стадий L3
  • плодни дървета / Вредители: Хранителни и смучещи вредители / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 3–3,5 мл / Период на изчакване в дни: 28 дни / Разрешени комбинации и бележки: доза до 10 л вода, от началото на появата до оттичането
  • ябълково дърво / Вредители: Ябълкова пеперуда (1-во поколение) / Концентрация в %: / Доза в 10 л вода / на 100 м²: 6–7 мл / Период на изчакване в дни: 28 дни / Допустими комбинации и бележки: от началото на появата до отпадането на
  • ябълката / Вредител: Ябълкова моля (2-ро поколение) / Концентрация в %: / Доза на 10 л вода / на 100 м²: 6–7 мл / Период на изчакване в дни: 28 дни / Разрешени комбинации и бележки: от началото на появата до капенето
  • череши / Вредител: Черешова вихрушка / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 6–7,5 мл / Период на изчакване в дни: 7 дни / Допустими комбинации и бележки: според сигналите, до капене
  • вишни / Вредител: черешова мушица / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 6–7,5 мл / Период на изчакване в дни: 7 дни / Допустими комбинации и бележки: според сигнализацията, до капене
  • ягоди / Вредител: Ягодова бръмбара / Концентрация в %: / Доза в 10 л вода / на 100 м²: 5 мл / Период на изчакване в дни: 3 дни / Допустими комбинации и бележки: доза до 6 л вода, преди цъфтежа
  • репички / Вредител: Репичен блестящ бръмбар / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 3–5 мл / Период на изчакване в дни: 7 дни / Допустими комбинации и бележки: доза до 4 л вода, от началото на появата
  • репичка / Вредител: Рапичен критонос / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 3-5 мл / Период на изчакване в дни: 7 дни / Допустими комбинации и бележки: доза до 4 л вода, от началото на появата
  • репичка / Вредител: четиризъб критонос / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 3–5 мл / Период на изчакване в дни: 7 дни / Допустими комбинации и бележки: доза до 4 л вода, от началото на появата
  • зеленчуци от семейство кръстоцветни / Вредител: скачащи бръмбари по кореноплодните / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 3–5 мл / Период на изчакване в дни: 7 дни / Допустими комбинации и бележки: доза до 4 л вода, от началото на появата
  • зеленчуци от семейство кръстоцветни / Вредител: Рапична пилиарка / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 3–5 мл / Период на изчакване в дни: 7 дни / Допустими комбинации и бележки: доза до 4 л вода, от началото на появата
  • зеленчуци от семейство кръстоцветни / Вредител: Гъсеници на молец / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 3–5 мл / Период на изчакване в дни: 7 дни / Допустими комбинации и бележки: доза до 4 л вода, от началото на появата
  • зеленчуци от семейство кръстоцветни / Вредител: Гъсеници на зелената пеперуда / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 3–5 мл / Период на изчакване в дни: 7 дни / Допустими комбинации и бележки: доза до 4 л вода, от началото на появата
  • грах / Вредители: Въшки по бобовите култури / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 3–3,5 мл / Период на изчакване в дни: 7 дни / Разрешени комбинации и бележки: доза до 4 л вода, според сигнализацията
  • грах / Вредители: Ушички по бобовите култури / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 3–3,5 мл / Период на изчакване в дни: 7 дни / Допустими комбинации и бележки: доза до 4 л вода, според сигнализацията
  • лук / Вредител: лукова мина / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 5 мл / Период на изчакване в дни: 10 дни / Допустими комбинации и бележки: доза до 4 л вода, според индикациите
  • праз / Вредител: Празна минираща мушица / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 5 мл / Период на изчакване в дни: 10 дни / Разрешени комбинации и бележки: доза до 4 л вода, според симптомите
  • лоза (трапезно грозде) / Вредител: Листояди по лозата / Концентрация в %: / Доза до 10 л вода / на 100 м²: 6–7,5 мл / Период на изчакване в дни: 7 дни / Допустими комбинации и бележки: според сигнализацията, до изтичане
  • лоза (за вино) / Вредители: Листови молец по лозата / Концентрация в %: / Дозировка на 10 л вода / на 100 м²: 6–7,5 мл / Период на изчакване в дни: 28 дни / Допустими комбинации и бележки: според сигнализацията, до изтичане

 

Използвайте препарата за растителна защита по безопасен начин. Винаги четете етикета и информацията за препарата преди употреба. Техническите спецификации могат да се променят без изрично предупреждение. Илюстрациите са само с информационен характер.

Параметрична таблица
Оценка на продукта (43)
4.8
*****
43 оценки
5 37x
4 3x
3 3x
2 0x
1 0x
Разглеждаме рекламациите<br>в рамките на 24 часаРазглеждаме рекламациите
в рамките на 24 часа
Консултационен центърКонсултационен център
Възможност<br>за лично получаванеВъзможност
за лично получаване
10 години опит10 години опит
Ján
heurekaSVK03.05.2026
*****
предимство
Проверен клиент Ondrej
heurekaSVK24.04.2026
*****
ефективно средство
Проверен клиент
heurekaSVK05.04.2026
*****
Супер
Проверен клиент Eva
heurekaSVK01.04.2026
*****
удовлетворение...
Проверен клиент Dušan
heurekaSVK24.11.2025
*****
Използвах този поток и съм доволен
Проверен клиент Dušan
heurekaSVK24.11.2025
*****
Използвах този поток и съм доволен
Проверен клиент Jozef
heurekaSVK24.06.2025
*****
Работи се добре с него
Проверен клиент Eva
heurekaSVK10.05.2025
*****
супер вкусно
Проверен клиент Jozef
heurekaSVK28.04.2025
*****
все още не знам
Проверен клиент Tomáš
heurekaSVK28.01.2025
*****
защитава
Проверен клиент Ladislav
heurekaSVK17.09.2024
*****
Все още не съм го изпробвал
Проверен клиент Miroslav
heurekaSVK31.07.2024
*****
Много помогна за премахването на различни вредители (както върху растенията, така и в почвата)
Проверен клиент Tibor
heurekaSVK30.06.2024
*****
Познавам този продукт и съм доволен.
Проверен клиент Pavol
webSVK19.05.2024
*****
Бих искал да отбележа, че приложеното упътване съдържа текст както на чешки, така и на словашки език. А аз си купих препарата именно затова, защото исках да го използвам върху черешата срещу виещия бръмбар – тъй като в описанието е посочен 7-дневен защитен период (в словашката инструкция). В крайна сметка обаче не използвах препарата – защото в чешката инструкция е посочен защитен период от 28 дни. Така че не знам, може би словаците са по-устойчиви на химикали от чехите – щом ние можем да ядем череши 8 дни след пръскането, а чехите едва 28 дни след пръскането... но вероятно всеки сам ще прецени дали да поеме риска... При повечето други култури защитните периоди бяха идентични както в словашката, така и в чешката инструкция... но черешите явно са нещо изключително и се опасявам, че моята череша ще бъде изядена още след 28 дни.
Проверен клиент Ladislav
heurekaSVK06.05.2024
*****
правилно дозиране
Проверен клиент Alojz
heurekaSVK17.03.2024
*****
изпитан инсектицид
Проверен клиент Helena
heurekaSVK31.07.2023
*****
Веднага подейства
Проверен клиент Štefan
heurekaSVK13.05.2023
*****
Добре *
Проверен клиент Tibor
heurekaSVK07.05.2023
*****
През изминалите години редовно използвах този материал и бях доволен.
Проверен клиент Peter
heurekaSVK13.03.2023
*****
имам добри впечатления от него
Проверен клиент Ondrej
heurekaSVK21.01.2023
*****
++++,
Проверен клиент Miloslava
heurekaCZE19.06.2022
*****
Добре
Проверен клиент Ladislav
heurekaSVK13.06.2022
*****
използвам продукта доста често
изгодна опаковка
Проверен клиент
heurekaSVK24.04.2022
*****
Бях много доволна от продукта Bayer Garden Sanium ultra
Проверен клиент Peter
heurekaSVK27.03.2022
*****
Добре
Проверен клиент Čestmír
heurekaCZE30.01.2022
*****
може да се разчита на него
Проверен клиент Soňa
heurekaCZE26.06.2021
*****
отличен
Проверен клиент Tibor
heurekaSVK09.06.2021
*****
кратък период на изчакване
Проверен клиент Ján
heurekaSVK04.06.2021
*****
Доставка в срок
Проверен клиент Jozef
heurekaSVK05.05.2021
*****
Нова търговска марка, все още нямаме опит с нея.
Вероятно няма да бъде пълноценен заместител на Reldan, тъй като няма дълбоко действие върху сливовата пилиарка и нейните ларви.
Проверен клиент Jana
heurekaSVK20.04.2021
*****
Ще видим
Проверен клиент Ladislav
heurekaSVK14.04.2021
*****
Използвам посочения продукт от доста време и съм доволен от него,
Проверен клиент Peter
heurekaSVK27.03.2021
*****
Добре
Проверен клиент Václav
heurekaCZE23.03.2021
*****
Не мога да дам оценка, тъй като все още не съм успял да използвам продукта
Проверен клиент Magdaléna
heurekaSVK30.04.2020
*****
Това е продукт, който използваме вече няколко години и винаги го имаме в запас в градината. Доволни сме.
Проверен клиент Ivan
heurekaSVK30.03.2020
*****
Изгодно
Проверен клиент Ján
heurekaSVK04.03.2020
*****
ефективен
Проверен клиент Ján
heurekaSVK23.08.2019
*****
Използвам го с някои промени вече няколко години.
Действа върху повечето вредители, включително въшки, и се счита за един от по-малко вредните препарати.
Няма.
Проверен клиент Marián
heurekaSVK06.08.2019
*****
Използвам продукта успешно вече няколко сезона
Проверен клиент Miroslav
heurekaCZE28.06.2019
*****
безпроблемна поръчка и бърза доставка на продукта
Проверен клиент Jaromír
heurekaCZE28.03.2019
*****
по-широк обхват на приложение
Проверен клиент Ján
heurekaSVK06.06.2018
*****
висококачествен
Проверен клиент Iveta
heurekaSVK19.02.2018
*****
Използвам Decis редовно. Имам добри впечатления от него.
12345>>
Свързани продукти
Как се използва Sanium ultra?