+421 915 420 295 +421 915 420 295 | Пон. – Пет. 9:00 – 16:00
Facebook Youtube Instagram
Евтини препарати за пръскане – онлайн магазин
0
Кошница
Кошница
0,00 €

Menu
Торове » Гранулирани торове » Азотна вар „Форестина“
Азотна вар „Форестина“Азотна вар „Форестина“

Азотна вар „Форестина“

Азотната вар обогатява почвата с азот и калций. Използва се за дезинфекция на почвата, особено срещу гъбични заболявания, като по този начин предотвратява появата на тумори при кореноплодните и кръстоцветните култури. Тя унищожава ефективно и яйцата на охлювите.

Варианти
2,5 кг
12,64 €
(JC 5,06 €/kg)
5 кг
24,37 €
(JC 4,87 €/kg)
25 кг
74,05 €
(JC 2,96 €/kg)
Най-ниската цена за последните 30 дни: 
от 12,64 €
 бр.

Наличност според варианта

Добави към любимите

Производител/вносител съгласно Регламент (ЕС) 2023/988
Forestina
Mnichov 129, 386 01 Mnichov, CZE
Имейл: info@forestina.cz Телефон: +420 383 312 714 URL: https://www.forestina.cz

Описание на продукта

Характеристики на продукта

Азотната вар обогатява почвата с азот и калций. Използва се за дезинфекция на почвата, особено срещу гъбични заболявания, като по този начин предотвратява образуването на тумори при кореноплодните и кръстоцветните култури. Също така ефективно унищожава яйцата на охлювите

Състав

18% N + 50% CaO

Начин на употреба

Две до три седмици преди сеитбата или засаждането разпръскваме торовете по повърхността и ги заравняваме в доза от около 50 г/м². При прилагането почвата трябва да е влажна. Торенето на поникналите култури се извършва в редовете между растенията, които трябва да са сухи. При внасяне на тора в компоста поръсваме всеки слой отпадъци с височина около 25 см. Есенното торене (дезинфекция на почвата) извършваме след прибирането на реколтата в доза около 100 г на 1 м².

 

Параметрична таблица
  • Това може да ви интересува: Изкуствени торове, Есенни торове
  • Употреба: За зеленчуци
  • Производител / Марка: Форестина
  • Обем: 1–5 литра/кг
  • Тип: Минерални торове
  • Приложение: Прилагане в почвата
  • Продължителност на действието: Краткосрочни
  • Състав: Азотни (N), Калций (Ca)
Оценка на продукта (26)
4.9
*****
26 оценки
5 24x
4 2x
3 0x
2 0x
1 0x
Разглеждаме рекламациите<br>в рамките на 24 часаРазглеждаме рекламациите
в рамките на 24 часа
Консултационен центърКонсултационен център
Възможност<br>за лично получаванеВъзможност
за лично получаване
10 години опит10 години опит
Проверен клиент Vladimír
heurekaSVK29.10.2025
*****
Спомага за растежа на засетите зеленчуци.
Проверен клиент Vladimír
heurekaSVK29.10.2025
*****
Спомага за растежа на засетите зеленчуци.
Проверен клиент Mária
heurekaSVK12.08.2025
*****
Все още нямам опит
Проверен клиент Tibor
heurekaSVK19.03.2025
*****
Полагам го под ябълковото дърво. Миналата година имах касис, голям колкото топки.
Проверен клиент Zdenko
heurekaSVK21.09.2024
*****
Всичко е страхотно, много съм доволен, препоръчвам го на всеки
Проверен клиент Gejza
heurekaSVK16.09.2024
*****
Все още не съм използвал продукта, но реших да го купя, след като видях видео за дезинфекцията на почвата в оранжерията.
Освен че доставя хранителните вещества Ca и N, той унищожава почвените вредители и семената на плевелите след вграждането му в почвата и покриването с фолио.
Финансово натоварващо, дори и при най-ниските дози – около 70 € на ар. Трябва да се вкара в почвата около 2 седмици преди засяването или засаждането.
Проверен клиент Ľubomír
heurekaSVK16.06.2024
*****
Ефективно средство за дезинфекция и унищожаване на патогени в почвата.
Проверен клиент Tibor
heurekaSVK27.02.2024
*****
Гасено вар, под ябълките ми, но и за приготвяне
на компост. Градината ми вече се нуждае от това
Проверен клиент Ladislav
heurekaSVK21.09.2023
*****
сипуч, без бучки, малка опаковка
Проверен клиент Anna
heurekaSVK14.09.2023
*****
Дотук е достатъчно
Проверен клиент Stanislav
heurekaCZE25.07.2023
*****
На 100% отговаря на очакванията ми на изгодна цена. Благодаря.
Проверен клиент Iveta
heurekaSVK29.10.2022
*****
Обогатява почвата и предпазва от вредители.
Проверен клиент Peter
heurekaSVK29.10.2022
*****
Намалява риска от заболявания при зеленчуците и повишава тяхната устойчивост срещу симптомите на недостиг на калций.
Със сигурност ще го прилагам всяка година преди засяването или засаждането на разсада.

Не забелязвам никакви недостатъци.
Проверен клиент Ján
heurekaSVK28.07.2022
*****
качество
Проверен клиент Viera
heurekaSVK21.11.2021
*****
картофите не бяха заразени с картофена бръмбара – нямаха дупки.
Проверен клиент Martin
heurekaSVK27.10.2021
*****
предимство
Проверен клиент Dagmar
heurekaSVK24.09.2021
*****
дезинфекция на пода
Проверен клиент Kvetoslava
heurekaSVK26.06.2021
*****
Удовлетвореност
Проверен клиент Dagmar
heurekaSVK09.06.2021
*****
използвам го редовно през есента
Проверен клиент Anna
heurekaSVK07.04.2021
*****
Наистина прекрасни мини гранулки
Проверен клиент
heurekaSVK14.03.2021
*****
Ефективен, достъпен
Проверен клиент Magdaléna
heurekaSVK18.03.2020
*****
лесно приложение
Ján
heurekaSVK02.11.2019
*****
Много доволен
Проверен клиент Dušan
heurekaSVK13.06.2019
*****
Трябва да се спазва дозировката
Проверен клиент Marta
heurekaSVK25.03.2019
*****
Използваме този вар вече от няколко години, но в нашия район не се продаваха големи опаковки от 25 кг
Проверен клиент Lucia
heurekaSVK14.10.2018
*****
Препоръчвам го.
123>>
Свързани продукти
Как се използва Азотна вар „Форестина“?