+421 915 420 295 +421 915 420 295 | Пон. – Пет. 9:00 – 16:00
Facebook Youtube Instagram
Евтини препарати за пръскане – онлайн магазин
0
Кошница
Кошница
0,00 €

Menu

Clonoplus

Препаратът подобрява качеството на кореновата система на растенията, което води до по-голяма жизненост и естествена защитна способност на растенията.

Варианти
10 г
4,90 €
(JC 490,00 €/kg)
50 г
13,73 €
(JC 274,60 €/kg)
100 г
26,22 €
(JC 262,20 €/kg)
Най-ниската цена за последните 30 дни: 
от 4,90 €
 бр.

Наличност според варианта

Добави към любимите

Производител/вносител съгласно Регламент (ЕС) 2023/988
FytoFarm
Dubravska cesta 21, 845 08 Bratislava, SVK
Телефон: +421 2 5479 3935 URL: https://www.fytofarm.sk

Описание на продукта

Характеристики на продуктите

Препаратът е предназначен за външна употреба и за използване в оранжерии, за прилагане в почвата/субстрата или върху семена/разсад. Препаратът подобрява качеството на кореновата система на растенията, което води до по-добра жизненост и естествена защитна способност на растенията. Помощният растителен препарат Clonoplus съдържа спори от няколко щама гъби от рода Clonostachys, които са били внимателно подбрани с оглед на техните полезни свойства. Става дума за естествено срещащи се гъби, които разграждат органичните остатъци в почвата и повишават усвояването на хранителните вещества. Тези полезни гъби разграждат също така спорите на патогенни гъби (напр. Rhizoctonia solani; Sclerotinia sclerotiorum; Botrytis cinerea; Bipolaris sorokiniana; Verticilium dahliae; някои видове фузарии...). В свободната почва през зимния и ранния пролетен период те намаляват заразата с фитопатогени и разграждат остатъците след прибиране на реколтата (гъбите от род Clonostachys, съдържащи се в препарата, са активни още при 7 °C).

Предимства

  • Препаратът е съвместим с някои фунгициди
  • Препаратът не оставя вредни остатъци.
  • Препаратът е подходящ и за използване в компост или за смесване в субстрати за засяване доста време преди тяхното използване.

Приложение

  • Засяване, засаждане на зеленчуци (паприка, домати, целина и др.), цветя (едногодишни, балконски цветя), билки (босилек, мащерка, тимян и др.).
  • Превантивна обработка на субстрати за сеитба.
  • Превантивна обработка на лехи за засяване и засаждане.
  • Обработка на семена от кимион, мак и бобови култури преди засяване.
  • Обработка на зърнени култури в биологичното земеделие.
  • Ускоряване на зреенето на компоста.

Прилагане

  • обработка на семена, посадъчен материал
  • обработка на субстрати за сеитба и засаждане
  • обработка на почвата
  • обработка на компоста

Дозировка

  • Семена – смесваме с семената в доза 1–4 г от препарата на 1 кг семена
  • Субстрати – смесваме преди засяване или засаждане в доза 20 г препарат на 100 л субстрат
  • Поливане – 2–4 г от препарата на 1 м²
  • Почва – вграждане на дълбочина 5–10 см заедно с минерални торове или смлян варовик в доза 20–40 г от препарата на 100 м²
  • Компост – внасяне в незрял компост в доза 20 г препарат на 100 л

 

Използвайте препарата за растителна защита по безопасен начин. Преди употреба винаги прочетете етикета и информацията за препарата. Техническите спецификации могат да се променят без изрично предупреждение. Илюстрациите са само с информационен характер.

Параметрична таблица
  • Това може да ви интересува: Новини
  • Подходящо срещу: Сива плесен
  • Употреба: Широк спектър
  • Форма: Прах
  • Производител / Марка: ФитоФарм
  • Тип: Предпролетни
  • Приложение: Превантивна
  • Специални характеристики: Натурални масла
Оценка на продукта (15)
4.9
*****
15 оценки
5 14x
4 1x
3 0x
2 0x
1 0x
Разглеждаме рекламациите<br>в рамките на 24 часаРазглеждаме рекламациите
в рамките на 24 часа
Консултационен центърКонсултационен център
Възможност<br>за лично получаванеВъзможност
за лично получаване
10 години опит10 години опит
Проверен клиент Martin
heurekaSVK21.11.2024
*****
Спокойствие
Проверен клиент Stanislav
heurekaSVK14.10.2024
*****
Здравословен чесън.
Проверен клиент Zuzana
heurekaSVK04.10.2023
*****
Жалко, че произвеждат само малки и големи опаковки – нищо по-малко... Ценово би било по-изгодно
закупено за мариноване на чесън
при мариноването не мирише наоколо като сулка
удобна работа с праха; доказано е, че е добре да се сложат скилидки чесън в торбичка и да се разбъркат добре с праха, а накрая да се нанесе върху чесновата реколта в редицата и реколтата ще бъде
Проверен клиент Kveta
heurekaSVK22.09.2023
*****
Внасям Clonoplus и в почвата като превенция срещу гъбични заболявания по растенията и опитът ми е положителен.
Използвам го за мариноване на чесън. Clonoplus досега не ме е разочаровал.
Проверен клиент Anna
heurekaSVK02.11.2022
*****
Чесънът и лукът са по-здравословни
Проверен клиент Stanislav
heurekaSVK10.10.2022
*****
С помощта на Clonoplus и други мерки успях да се преборя с бялата гнилост по чесъна.
Проверен клиент Jozef
heurekaSVK03.12.2021
*****
Подходящ препарат при засаждането на чесън
Проверен клиент Jozef
heurekaSVK01.11.2021
*****
Използвам го вече от няколко години
Проверен клиент Mária
heurekaSVK26.09.2021
*****
Използвам го за мариноване на чеснови луковици и съм доволна от резултата – надявам се, че и сега ще е така
Проверен клиент Jozefína
heurekaSVK20.11.2020
*****
Изпробвам продукта за първи път, така че не мога да дам мнение
Проверен клиент Peter
heurekaSVK06.11.2020
*****
Идеално за сухо мариноване
Проверен клиент Peter
heurekaSVK05.11.2020
*****
Добре
Проверен клиент Valerián
heurekaSVK26.08.2020
*****
работи
Проверен клиент Jiří
heurekaCZE30.10.2019
*****
Човек не трябва да очаква чудеса, но това работи и е „еко“ :-)
Проверен клиент Peter
heurekaSVK10.11.2017
*****
Използвах го при засаждането на чесън, резултатите ще станат ясни едва догодина при събирането на реколтата
екологично решение за защита на културите
12>>
Свързани продукти
Как се използва Clonoplus?